Nordjyllands Politi har i forbindelse med en tyveri-efterforskning hos en mistænkt d. 5. januar 2022 beslaglagt en større mængde af effekter, som politiet mener stammer fra tyveriforhold – og alle disse genstande, mest smykker, ønsker politiet nu at få tilbage i hænderne hos de rette ejerfolk via en efterlysning i offentligheden.
Bibliotekerne er heldigvis stadig åbne, og de er glade for, at kunne invitere dig indenfor til endnu en forårssæson fyldt med spændende arrangementer, hvor en masse spændende mennesker kommer forbi.
Om onsdagen er det muligt at få hjælp til MitID i Frederikshavn. Frederikshavn Borgerservice har nu åbent op for tidsbestilling i en periode, så byens borgere kan få hjælp til at skifte fra NemID til MitID.
Frederikshavn Kommune har desværre for andet år i træk aflyst kommunens skolepatruljer.