Når man går ind i butikken på Jernbanegade 2d, er det som at være havnet i kulisserne til en reklamefilm fra 1950’erne. Her bliver du mødt af flotte, blankpolerede kaffemøller, der sørger for absolut friskmalede kaffebønner af lige den sort, du selv udpeger. Sidst, men ikke mindst, lægger man straks mærke til kaffeduften.
Med åbningen af et nyt mødecenter i Tordenskjoldsgade til Januar, cementerer Nordea sin interesse og forankring i lokalområdet.
Når man kommer ind i butikken ”Living by Vanja” på Hjørringvej 143K i Frederikshavn, føler man sig hensat til et univers af kreativitet. Her finder man et stort udvalg af garn, strikketilbehør, stof og sytilbehør samt skønne håndplukkede ting til unik boligindretning under ét tag.