Elsker du at synge, eller ønsker du blot at nyde fællesskabet omkring musik? Så kom til højskolesang i Sydbyens Aktivitetshus, hvor ugens sangleder har udvalgt 3-4 sange, som vi synger sammen. Efterfølgende er der mulighed for, at deltagerne kan ønske sange, der skal synges.
Fællesskab og hyggeEfter sangen inviterer Bangsbostrand Kirkes menighedsråd alle deltagere til en hyggelig stund med kaffe, te og brød eller kage i fælleslokalet. Det er en oplagt mulighed for at mødes med andre sangglade og nyde en afslappende eftermiddag.
Arrangementet er åbent for alle, og der er ingen tilmelding nødvendig. Har du spørgsmål, kan du kontakte kirke- og kulturmedarbejder Helle Nørgaard Pedersen.
Praktisk information
Dato: Onsdag 25. marts 2026
Tid: Kl. 14.00
Sted: Sydbyens Aktivitetshus, L. P. Houmøllersvej 54, 9900 Frederikshavn
Entré: Ikke oplyst
Arrangør: Frivillige fra Bangsbostrand Kirke
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her