Påskefrokost i Ravnshøj Sognehus: Kom og vær med

dato

Mandag den 21. april 2025 inviterer Ravnshøj Sognehus til en hyggelig påskefrokost efter dagens gudstjeneste i Skærum Kirke. Arrangementet er åbent for alle, og der kræves ingen tilmelding. Kom og nyd en dejlig dag i fællesskab.

Traditionen tro afholder Ravnshøj Sognehus en påskefrokost 2. påskedag, hvor menighedsrådet står som vært. Efter gudstjenesten i Skærum Kirke er alle velkomne til at samles i sognehuset for at nyde en lækker frokost.

Ingen tilmelding nødvendig

Der kræves ingen tilmelding for at deltage i frokosten, og det er helt gratis at være med. Arrangementet er tænkt som en mulighed for at mødes og fejre påsken i godt selskab.

Transportmuligheder

Hvis der er behov for hjælp til transport, kan man ringe til Christina på telefon 21 44 53 34 for at arrangere samkørsel. Menighedsrådet håber på stor opbakning og ser frem til en dejlig dag med mange deltagere.

Praktisk information:
Dato: Mandag 21. april 2025
Tid: Kl. 12.00
Sted: Ravnshøj Sognehus, Ravnshøjvej 150, 9900 Frederikshavn
Entré: Gratis
Kontakt: Christina, telefon 21 44 53 34



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook